не уме да се каже.
Умењем она гледа,
казивати се не да.
Ко жуди да искаже љубав
не зна шта треба да каже
кад прича: као да лаже
кад ћути: ко да не мари.
Када би она само знала!
Када би поглед могла да чује
само би звир довољан био
да зна да љубим, да сам љубио.
Али ко осећа снажно, ћути;
ко жуди да вели колико воли
остаје нем, без душе, сам,
потпуно потпуно сам!

Нема коментара:
Постави коментар
Све што напишете је слика вашег образа!